GenelOffice

Microsoft Office 2016 Preview Kurulumu

2015’in ilk yarısını tamamlamak üzereyken Microsoft yeni çıkıcak ürünlerinin lansmanlarını yapmaya devam ederken bazılarınında preview versiyonlarını yayınlamaya devam etmekte.Bunlardan biride bugün ufak bir göz atacağımız Office 2016.Ekstra bilgi vermek gerekirse bu sürüm programın tüm özelliklerini ve yeniliklerini yansıtmamakta,bu sebepten dolayı sadece ITPro ve developer tarafı için hazırlanmış bir önizleme sürümüdür.Evet yavaştan kuruluma başlayalım.

 

İlk olarak  https://connect.microsoft.com/directory/non-feedback adresine giriş yapıp Office 2016 Preview için ‘Join’ e tıklıyoruz.

asda

Ardından live ID’niz ile giriş yapmanızı isteyecek.Giriş yaptıktan sonra doldurmanız gereken kısa bir istek ekranı karşınıza gelicek.Yayınlanan bu sürüm sadece İş (For Business) için olduğundan böyle bir bilgi kriteri getirilmiş.

 

2

 

Gerekli bilgileri doldurduktan sonra başta ‘Join’ olan bölümün ‘Open’ olarak değiştini görücez sonrasında Office 2016 Prieview’ün üzerine tıklayarak download bölümüne geliyoruz.

3

Karşımıza gelen ekranda ufak bilgiler ve yüklemeyle ilgili kısa kolaylıklardan bahsetmekte.Ben normal bir kurulum yaptım dilerseniz ‘How it will Work ‘ bölümü altındandan indirebileceğiniz script ile komut satırı üzerinden yüklemenizide yapabilirsiniz.

44444

Download linkine tıkladığımızda karşımıza gelen sayfada kurulum dosyası dışında birkaç adet programın içeriği ile ilgili bilgilendirme dökümanlarının bulunduğu linklerde yer almakta.Coğrafi konumu seçip sadece kurulum dosyalarını indirerek devam ediyoruz.

5

İndirdiğim kurulum dosyasını zipten çıkararak Tr olan versiyonunu çalıştırıp kuruluma başlıyoruz.(Download bölümünde bahsettiğim gibi dilerseniz hazır script’i indirip üzerinde ufak bir değişiklik yaparak aynı işlemi komut satırından yapmakta mümkün)

6

Bir sonraki işlem yaklaşık olarak 10-15 dk arası sürmekte .

aaaaa

Ve karşınızda Word 2016’nın ilk görünümü,görsel açıdan ufak değişiklikler dışında hemen göze çarpan ilk özellik ‘Ne yapmak istediğinizi söyleyin’ kısmı.Yazı üzerinde herhangi bir değişiklik yapmak için sekme sekme dolaşmak yerine arama bölümüne istediğiniz değişikliği yazdığınızda direk size seçenekleri getirerek program kullanımını oldukça pratik hale getirmekte.Özellikle şahsım gibi office programlarıyla pek haşır neşir olamayan kişiler için bir cankurtaran niteliğinde : )

Ürün tam anlamı ile satışa sunulduğu zaman tüm yeni özelliklerinden bahsediceğim yeni bir Office 2016 yazısında görüşek üzere.

About author

Microsoft Certified Trainer
Related posts
GenelTroubleshot

Cisco Err-Disabled State Özelliği ve Hata Çözümleri

Genel

GPO ile Otomatik PTR Kaydı Oluşturma

FeaturedGenelMonitoringWindows Server

Microsoft Project Honolulu Technical Preview Kurulum

GenelTroubleshot

Outlook 2007 Çince Oldu [ÇÖZÜM]

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x